OFITER COLECTARE CREANTE- Domeniul bancar

CLIENT SERVICE / NEW BUSINESS MANAGER – agentie full-service-BTL
18/09/2017
DIRECTOR ECONOMIC- Experienta de lucru in cadrul unei companii domeniul productie industriala/ audit financiar-contabil
11/10/2017
Show all

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH, RECRUTARE

Responsabilitati OFITER COLECTARE CREANTE:

Realizarea target-urilor cantitative si calitative stabilite la nivel de departament si imbunatirea performantelor echipei.

Contactarea telefonica a clientilor ce inregistreaza intarzieri la plata ratelor lunare si recuperarea sumelor datorate de acestia:

  • apelarea clientilor restantieri si notificarea acestora cu privire la sumele restante si data de plata
  • oferirea de informatii si servicii de consiliere
  • identificarea datelor de contact corecte pentru clienti si actualizarea bazei de date interne
  • urmarirea respectarii angajamentelor de plata
  • identificarea cazurilor de frauda
  • preluarea apelurilor telefonice cu privire la probleme plati
  • raportarea catre superiorul direct a tuturor situatiilor care influenteaza colectarea creantelor si a tuturor situatiilor care au impact asupra activitatii de collection
  • Se asigura ca se respecta atat regulile de compliance cat si cele interne / externe
  • Se asigura ca respecta regulile interne si legale referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal

CERINTE:

  • AVANTAJ- experienta in colectare creante
  • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
  • Cunostinte generale ale instrumentelor de plata
  • Cunostinte medii de operare PC
  • Bune cunostinte de Excell
  • Limba engleza, nivel mediu
  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
  • Capacitatea de a lucara in echipa
  • Rezistenta la stres
  • Initiativa
  • Flexibilitate
  • Gandire analitica
  • Orientare catre identificarea solutiilor
  • Atitudine pozitiva

Beneficii:

– bonuri de masa

– bonusuri de performanta lunare

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook