Consultant Taxe Junior

Director vanzari (polimeri)
06/10/2022
Consultant Taxe Senior
20/10/2022
Show all

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Post permanent, norma intreaga

Salariu: negociabil, peste media pietei

Localitate: Bucuresti, Romania (exclusiv la birou)

Descriere:

Pentru partenerul nostru, un grup international de prestigiu care de 15 ani furnizeaza o gama larga de servicii de consultanta de afaceri catre diversi clienti cu operatiuni in Romania, suntem in cautarea unui consultant taxe junior care sa ofere servicii de prima clasa si sa-si doreasca o cariera de succes in acest domeniu.

Responsabilitati si sarcini principale:

In acest rol veti avea urmatoarele responsabilitati si sarcini principale:

  • Efectuarea de activitati de consultanta fiscala (impozit pe profit, impozit retinut la sursa, impozit pe venit, impozite locale etc.),
  • Identificarea si valorificarea oportunitatilor de consultanta fiscala,
  • Incheierea de rapoarte interne precise si furnizarea operativa si corecta a asistentei si consultantei catre clienti,
  • Construirea reputatiei proprii de profesionist demn de incredere si informat.

Cerinte esentiale:

  • Licenta (sau superior) in domeniul economic sau financiar,
  • Cunostinte solide in contabilitate si fiscalitate,
  • Cel putin 1 an experienta in roluri de consultant/ specialist (preferabil intr-un mediu cu expunere internationala), in cadrul unor companii prestigioase de profil similar,
  • Cunoasterea si utilizarea, la nivel excelent, a limbii romane si a limbii engleze,
  • Pasiune si interes pentru o cariera in domeniul financiar.

Alte cerinte:

  • Dexteritate in folosirea aplicatiilor de email si MS Office,
  • Abilitati foarte bune de managementul timpului si de comunicare,
  • Integritate, seriozitate, discretie, incredere in sine, rabdare si cooperare,
  • Gandire analitica, abilitati de rezolvare a problemelor si atentie la detalii,
  • Preocupare pentru dezvoltarea continua a carierei,
  • Atitudine colegiala, eficienta, flexibilitate si adaptabilitate.

Se ofera:

  • Pachet salarial atractiv (de regula, peste nivelul pietei),
  • Asigurare privata de sanatate si alte beneficii consistente,
  • Un mediu de lucru sigur, productiv si dinamic,
  • Sprijin pentru dezvoltarea carierei.

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook