CONTABIL ( Zona Metalurgiei)

WEB DEVELOPER- TRAINER TEHNOLOGII WEB
24/05/2019
EXECUTIVE MANAGER – with previous experience in E-COMMERCE and MANAGEMENT ( MIDLLE / TOP)- START-UP
20/06/2019
Show all

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH, RECRUTARE

Responsabilitati CONTABIL:

  • Efectueaza operatiunile bancare(plati furnizori, ordine de plata bugetare etc)si intocmeste setul de documente pentru platile electronice,licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta
  • Inscrie in registru operatiunile efectuate (ordine de plata,remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari)
  • Verifica incasarile,provenienta si distribuirea acestora
  • Tine legatura cu bancile,clientii si furnizorii interni , in ceea ce priveste atributiile ce-i revin
  • Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale,intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile externe;
  • Intocmeste,contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
  • Intocmeste lunar declaratiile de impozite, taxe si contributii aferente salariilor
  • Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi
  • Supravegheaza intocmirea facturilor de decontare pentru plati in numele clientului
  • Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar
  • Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor
  • Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile,precum si la salvarea datelor informatice;
  • Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica
  • Respectarea normelor de protectie a muncii si PSI;
  • Executia altor sarcini solicitate de seful direct sau de conducerea companiei

Cerinte post CONTABIL:

Experienta pe un post similar minim 3- 5  ani

Informatii suplimentare post:

Program de lucru: Luni – Vineri 08.30 – 17.00

Salariul net: 3000 RON plus bonuri de masa

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook