Country Manager (retea de restaurante)

Auditor Junior
20/10/2022
RESPONSABIL executie contracte- agricultura
18/11/2022
Show all

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Felul postului: permanent, full-time

Salariu: 2000 euro lunar net*

Locatie: Bucuresti**

Sumar:

Pentru partenerul nostru, o companie infiintata in 2014 care opereaza in domeniul restaurantelor cu preparate gourmet, cautam un director national entuziast, care sa contribuie substantial la extinderea solida a firmei pe piata de profil din Romania.

In acest rol, vei pune accentul pe conducerea tuturor activitatilor si pe cresterea profitabilitatii restaurantelor afiliate.

Cerinte:

  • Studii universitare, absolvite cu licenta/ diploma (preferabil in domeniul economic)
  • Experienta in roluri similare din domeniul HoReCa pe piata romaneasca
  • Experienta in roluri de manager, cu sarcini de coordonare a echipei sau management de proiect
  • Cunoasterea si utilizarea (scris si vorbit), la un nivel foarte bun, a limbii engleze si a limbii romane
  • Abilitati excelente de comunicare (mai ales vorbire in public), relationare, negociere, persuasiune si prezentare
  • Deprinderi si cunostinte temeinice privind prevenirea si rezolvarea conflictelor
  • Initiativa, automotivare si coerenta organizationala, aentie la diferentele interculturale si capacitate de a lucra fara supervizare
  • Interes pentru dezvoltarea profesionala proprie si a subalternilor
  • Simtul umorului, creativitate, dorinta de a progresa
  • Permis de conducere (valid in Uniunea Europeana) si disponibilitatea de a calatori in interesul firmei

Mai detaliat, responsabilitatile pozitiei includ:

  • Colaborarea cu managementul superior al companiei si formularea de rapoarte periodice (saptamanal),
  • Recrutarea, verificarea, selectia si instruirea personalului nou angajat,
  • Identificarea de noi oportunitati de largire a ariei de actiune a companiei (national sau regional) si adaptarea in consecinta a strategiilor si planurilor de extindere a afacerii,
  • Monitorizarea performantei la toate nivelurile si planificarea activitatilor de instruire si formare a personalului,
  • Implementarea unor strategii eficiente de marketing si de vanzari, in scopul asigurarii consistentei si conformitatii cu rigorile standardelor de calitate,
  • Edificarea unor relatii profesionale solide cu personalul si cu clientela,
  • Promovarea si mentinerea reputatiei si imaginii companiei pe piata.

* Se pot adauga si alte beneficii (subiect de negociere)

**Activitatea profesionala vizeaza extinderea treptata a business-ului, context in care deplasarile in interes de serviciu pe teritoriul Romaniei vor fi de asteptat.

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook