MANAGER DEPARTAMENT IKA-FMCG- SEGMENT NON-FOOD

ENTRY-LEVEL / MID-LEVEL ACCOUNT MANAGER (REPREZENTANT VANZARI)- SERVICII TELECOM- B2B
28/03/2019
Show all

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Cerinte post MANAGER DEPARTAMENT IKA- FMCG

Experienta relevanta intr-o pozitie similara ( MANAGER DEPARTAMENT IKA) / ACCOUNT MANAGEMENT -SENIOR pe segmentul FMCG – in relatie directa cu marii Retaileri ( negociere)– conditie eliminatorie- minim 3 ani

  • Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare
  • Abilitati de operare MS Office +  ERP ( CRM )
  • Cunostinte Limba Engleza nivel mediu / avansat
  • Permis conducere categoria B

Responsabilitati:

  • Dezvoltarea portofoliului de clienti IKA
  • Planificarea negocierilor, a bugetelor si a activitatilor desfasurate cu conturile;
  • Negocierea contractelor comerciale si a activitatilor, in limitele agreate;
  • Implementarea planurilor de vanzare si de activare;
  • Intocmirea rapoartelor de vanzari si analizarea rezultatele obtinute;
  • Managementul portofoliului de produse;
  • Urmarirea, raportarea si incadrarea in bugetele alocate;
  • Monitorizarea informatiilor despre concurenta, obtinerea feedback-ului de la clienti referitor la orice aspect relevant cu privire la colaborarea intre acestia si companie.

Salariu fix + grila suplimentara de bonificatie

Oportunitati de dezvoltare profesionala concrete- in functie de rezultatele obtinute

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook