Manager Zonal (magazine articole sportive)

Asistent Comercial – Suport Vanzari
20/01/2023
Experienced Accountant
30/01/2023
Show all

  • Full Time
  • CLUJ
  • Posted 2 weeks ago

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Denumirea postului: Manager Zonal (magazine articole sportive)

Felul postului: permanent, full-time

Salariu: de la 1300 euro lunar net*; Se adauga bonusuri si beneficii

Locatie: Cluj-Napoca**

Sumar:

Pentru partenerul nostru, o companie afiliata unui mare jucator de renume mondial in domeniul articolelor sportive, cautam un manager zonal dinamic, motivat si experimentat, care sa coordoneze activitatea magazinelor din Romania.

In acest rol, vei asigura desfasurarea si dezvoltarea procesului de vanzare cu amanuntul in concordanta cu obiectivele firmei.

Cerinte:

  • Studii universitare, absolvite cu licenta/ diploma,
  • Experienta de cel putin 2 ani in roluri de manager in domeniul retail pe piata romaneasca ( District Manager sau Area Manager)- obligatoriu;
  • Constituie avantaj cunostintele si experienta in conducerea activitatilor din magazine de articole sportive – branduri internationale,
  • Cunoasterea si utilizarea (scris si vorbit), la un nivel foarte bun, a limbilor romana si engleza,
  • Deprinderi excelente de prezentare si de raportare, abilitati accentuate de intelegere si manevrare a cifrelor,
  • Familiarizare cu indicatorii cheie de performanta (organizationali si individuali) din domeniul vanzarii cu amanuntul, abilitati dezvoltate de percepere si valorificare a contextului comercial,
  • Flexibilitate si disponibilitatea de a calatori in interesul firmei,
  • Abilitati excelente de comunicare, relationare, negociere si persuasiune,
  • Abilitati de identificare si rezolvare a problemelor, deprinderi si cunostinte temeinice privind prevenirea si solutionarea conflictelor,
  • Initiativa, automotivare si coerenta organizationala,
  • Permis de conducere valid si dreptul de a munci in Uniunea Europeana.

Mai detaliat, responsabilitatile pozitiei includ:

  • Administrarea activitatii generale si coordonarea vanzarilor si a stocurilor din magazine si puncte de vanzare,
  • Raportarea despre rezultatele si eficienta activitatii magazinelor,
  • Monitorizarea mediului comercial si a tendintelor din piata locala de profil, asigurarea coordonarii activitatilor legate de dezvoltarea si extinderea companiei,
  • Recrutarea, administrarea, motivarea, evaluarea si concedierea personalului din magazine,
  • Analiza si rezolvarea reclamatiilor privind calitatea serviciilor companiei, reprezentarea firmei in relatia cu autoritatile competente in domeniul protectiei consumatorului,
  • Sprijinirea implementarii marketingului global si a proiectelor de relatii publice.

* Se adauga bonusuri si beneficii, in raport cu rezultatele obtinute

**Activitatea profesionala vizeaza coordonarea a 8 magazine din Cluj-Napoca, Bucuresti, Alba-Iulia, Bacau si Timisoara, context in care deplasarile in interes de serviciu pe teritoriul Romaniei sunt de asteptat.

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook