QA Tester

Experienced Senior Tax Consultant (Tax Compliance & Advisory Services)
10/01/2022
Junior Tax Consultant – advisory group
20/04/2022
Show all

QA Tester

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Felul postului: permanent, full-time.

Denumirea postului : QA Tester

Salariu: negociabil, între 7000 si 10000 RON lunar net (in functie de nivelul de experienta).

Localitate: Bucuresti

Sumar: Pentru partenerul nostru, o companie romaneasca ce isi propune sa devina cea mai puternica firma de consultanta IT locala in urmatorii ani, cautam un QA Tester experimentat, care sa asigure evaluarea calitatii programelor software.

Responsabilitati:

  • concepi planuri de testare a produselor software;
  • efectuezi testarea conform planului de test;
  • raportezi anomaliile gasite;
  • elaborezi si argumentezi rapoartele de testare.

Cerinte esentiale:

  • studii superioare TIC finalizate (Automatica si calculatoare, Cibernetica, Statistica si Informatica economica);
  • experienta minima de 3 ani în pozitii similare (respectiv, testarea aplicatiilor si programelor software privind functionalitatea, identificarea posibilelor erori, analiza problemelor, identificarea, definirea, recomandarea si implementarea solutiilor tehnice de optimizare);
  • cunoasterea limbii romane si a limbii engleze (scris si vorbit) – nivel avansat;
  • dreptul de a munci în Uniunea Europeana.

Alte cerinte importante:

  • familiaritate cu testarea automata (instrumente, script-uri, performanta si securitate);
  • experienta in managementul proiectelor (coordonare si/sau participare);
  • cunostinte despre sisteme de operare, baze de date, tehnologii de dezvoltare software, retele;
  • atentie la detalii, capacitate de analiza si abilitati de rezolvare a problemelor;
  • capacitate de argumentare, prezentare si comunicare concisa si eficienta;
  • maturitate, organizare, rabdare si responsabilitate;
  • disponibilitate pentru lucrul in echipa si colaborare cu persoane din afara companiei

Se ofera:

  • un mediu placut, variat si interactiv de lucru;
  • dotare corespunzatoare;
  • oportunitati de evolutie ascendenta a carierei;
  • posibilitatea de dezvoltare a orizontului de cunostinte tehnice de specialitate;
  • alte beneficii si recompense/ bonusuri.

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook