QA Tester

Junior IT Auditor
19/11/2021
SENIOR IT AUDITOR
19/11/2021
Show all

QA Tester

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Cerinte Post:

  • Experienta specifica relevanta într-o pozitie similara (testare aplicatii software din perspectiva functionalitatii, identificarea posibilelor erori, analiza probleme, recomandare solutii, identificare, definire si implementare solutii de optimizare) – 5 ani
  • Constituie un avantaj cunostintele legate de testare automata: cunoastere tool-uri de testare automata, scriere scripturi de testare automata, cunoastere tooluri de testare de performanta (Jmeter) si de securitate;
  • Constituie un avantaj cunostintele despre sisteme de operare, baze de date, tehnologii de dezvoltare software, retele.

Studii superioare finalizate in domeniul ITC, certificate prin diploma de inginer in Automatica si Calculatoare, Cibernetica Statistica si Informatica Economica si echivalent – 5 ANI

Cunostinte Limba Engleza- nivel Avansat

Responsabilitati post:

•Concepe planuri de teste pentru testarea unui produs software;

•Efectueaza testarea conform planului de test;

•Raporteaza anomaliile gasite;

•Elaboreaza rapoarte de testare;

Salariu: 7000-10.000 LEI in functie de nivelul de experienta.

Asigurare medicala;

Bonusuri Paste/Craciun si la 30.06;

Abonament telefonie si infrastructura IT

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook