Reprezentant vanzari B2B (SaaS / FinTech)- SOLUTII SOFTWARE

MULTI-TASKING CHIEF TECHNOLOGY OFFICER
21/01/2021
Job Site Solution Representative ( SALES REPRESENTATIVE ) Personal Protective Equipment (PPE) Milwaukee
07/05/2021
Show all

ACTIV RECRUITMENT GRUP

AGENTIE HEADHUNTING, EXECUTIVE SEARCH

Tip post: Permanent, full-time.

Denumirea postului: Reprezentant vanzari B2B (SaaS / FinTech)- SOLUTII SOFTWARE

Salariu: incepand cu 4900 RON lunar net + bonusuri lunare (în functie de volumul vanzarilor si cresterea portofoliului de clienti persoane juridice). Valoarea salariala neta poate fi negociata in functie de nivelul de experienta al candidatului.

Localitate: Bucuresti

Sumar: Pentru clientul nostru, o companie inovativa din domeniul FinTech si membra a unui renumit grup american de investitii, Activ Recruitment Grup cauta un reprezentant de vanzari inteligent, prezentabil si inventiv, care sa furnizeze partenerilor persoane juridice, solutii software particularizate pentru o gama larga de aplicatii.

În acest rol, vei pune accentul pe vanzarea SaaS (Software as a Service) clientilor existenti si potentiali, pe prospectarea, initierea, mentinerea si dezvoltarea unor relatii pozitive de afaceri pentru a asigura vânzari viitoare consistente.

Responsabilitati:

Ti se va cere sa oferi solutii complete si adecvate fiecarui client, pentru a spori veniturile si rentabilitatea companiei si beneficiarilor. Astfel:

  • vei prospecta si identifica potentiali clienti – persoane juridice;
  • vei aborda si informa clientii asupra avantajelor serviciilor oferite, si vei contribui la promovarea acestora;
  • vei efectua verificarea potentialilor clienti înaintea semnarii contractelor de parteneriat;
  • vei realiza dezvoltarea strategiilor de vânzare, negociere si prospectare;
  • vei mentine si extinde portofoliul de clienti, urmarind in permanenta atragerea de clienti noi B2B;
  • vei identifica nevoile de business ale fiecarui client si vei propune solutii personalizate;
  • vei asigura mentinerea si dezvoltarea relatiilor pe termen lung cu clientii din portofoliu si desfasurarea eficienta a contractelor cu acestia;
  • vei oferi consultanta si servicii post-vanzare (retentia clientilor business din portofoliu);
  • vei asigura întocmirea ritmica si oportuna a rapoartelor si transmiterea acestora catre superiorul direct.

Cerinte esentiale:

  • studii superioare finalizate (profil economic sau marketing si comunicare);
  • experienta minima de 3 ani în vânzari si servicii B2B (prezinta avantaj experienta profesionala într-un rol similar pe segmentul B2B, în special pe piata solutiilor externalizate prin aplicatii).

Alte cerinte importante:

  • excelente abilitati de comunicare, vânzare, negociere si relationare interumana;
  • orientare catre rezultat si îndeplinirea obiectivelor din vânzari;
  • onestitate, adaptabilitate si deschidere spre respectarea regulilor de conduit? în afaceri;
  • organizare, automotivare si responsabilitate;
  • creativitate, curaj si perseverenta remarcabile;
  • spirit de echipa, dar si capabilitatea de a lucra independent, dupa cum impune situatia;
  • rapiditate în luarea deciziilor si îndeplinirea sarcinilor;
  • buna cunoastere a pachetului MS Office, precum si exploatarea eficienta a avantajelor retelelor de socializare (LinkedIn, Facebook etc) si mesagerie electronica;
  • cunoasterea limbii române – nivel nativ;
  • cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
  • permis de conducere autovehicule – categoria B;
  • dreptul de a munci în Uniunea Europeana.

Se ofera:

  • un mediu placut, variat si dinamic de lucru, într-o echipa în formare si cu anturaj select,
  • posibilitatea de a evolua în cariera, pe masura rezultatelor obtinute,
  • accesul la tehnologie inovativa, aplicabila în domenii diverse în viata cotidiana,
  • oportunitatea de a participa la dezvoltarea afacerii într-o noua directie,
  • bonus lunar, în raport cu performanta profesionala,
  • dotare corespunzatoare si cunostinte despre serviciile promovate,
  • alte beneficii si recompense.

Activ Recruitment Grup doreste sa desfasoare un proces echitabil de recrutare, de aceea prin depunerea candidaturii se prezuma ca ne-ati acordat consimtamântul dumneavoastra cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal de catre agentia noastra. Mai multe despre cum colectam si folosim datele dvs. cu caracter personal la: https://activrecruitment.ro/regulamentul-general-privind-protectia-datelor-rgpd/.

To apply for this job email your details to oana.visan@activrecruitment.ro